İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG Mobile, Google Play Store’daki dosya boyutunu 610 MB’a düşürüyor
Trendlerdeki Yazı

PUBG Mobile, Google Play Store’daki dosya boyutunu 610 MB’a düşürüyor

36441-16054961562865-800

Geliştiriciler 1.1. güncellemesiyle oyun için hafif kurulum işlevini kullanıcıları için tanıttı. Bu özellik ile, Google Play Store’da PUBG Mobile‘ın boyutunu 610 MB’a düşürdüler.

Battle royale oyunları zamanla mobil platformlarda oldukça yaygınlaştılar. PUBG Mobile gibi oyunlar büyük oyuncu kitlesine sahiptir. Bu kadar popüler olmasının sebepleri geliştiricilerin düzenli şekilde yaptığı güncelleştirmeler ve koranavirüs salgını olabilir.

Bir hafta önce, 1.1 güncellemesi alan PUBG Mobile’a Metro Royale modu gibi birçok çeşitli özellik ve yönler geldi. Hafif kurulum modu eklendi ve oyunun mobil cihazlarda fazla yer kaplamasının önüne geçildi. Böylelikle PUBG Mobile dosya boyutu 610 MB oldu.

PUBG Mobile’ın Google Play Store’daki dosya boyutu küçültüldü

Açıklandığı gibi, PUBG Mobile Hafif Kurulum işlevi 1.1 güncellemesiyle Google Play Store‘da oyunun dosya boyutunun 610 MB olmasına neden oldu.

Yeni özellikler ile oyuncuların kaynak paketlerini indirebilecekleri ve silebilecekleri PUBG Mobile ayarlarına ”İndir” sekmesi getirildi. Bu özellik ile kullanıcıların oyunun depolama boyutunu yönetmesini ve en aza indirmesini sağladı. Geliştirici firma oyuncuların oyunu başlattıklarında indirmeleri için iki farklı paket seti sundular.

  1. Düşük özellikli kaynak paketi (329,9 MB): Grafik kaynaklarının düşük özellikli sürümünü uygulayın. Kaynaklar daha hızlı indiriliyor ve oyun daha sorunsuz çalışıyor.
  2. HD Kaynak Paketi (583.2MB): Grafik kaynaklarının HD sürümünü uygulayın. En iyi deneyimi sağlayan üstün performans ve efektleri alın.

Oyun geliştiricileri ayrıca kullanıcılar için kullanılmayan kaynakları silmelerini tavsiye edecek akıllı silme özelliğini son güncelleme ile getirdiler. Oyuncular hafif kurulum işlevine ayrıntılı bir bakış için PUBG Mobile tarafından hazırlanan videoyu izleyebilirler. Merak ettiğiniz konuları yorumlar kısmından bizlere yazabilirsiniz.

PUBG Mobile Hafif Kurulum işlevi
Yorum Yap

Yorum Yap