İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG Mobile Hataları ve Çözümleri
Trendlerdeki Yazı

PUBG Mobile Hataları ve Çözümleri

1138x600-pubg-mobile-indirme-rekoru-kirdi-1584961275886

Son yılların en popüler oyunu olan PUBG, Tencent Games tarafından geliştirilen ve oyuncular tarafından oldukça sevilen bir oyun. Milyonlarca kez hem mobilden hem de Steam den indirilen bu oyun, 2 yıldır zirveyi çekmeyi başarıyor. Oyunu yeni indiren oyuncular, tam oyuna girerken çeşitli hatalarla karşılaşabiliyor. Eğer siz de oyunu açtığınızda bir hata ekranıyla karşılaşıyorsanız bu içerik tam size göre. Aşağıdaki hata kodu çözümlerinden kendinize uygununu bularak deneyebilir, bu sayede PUBG oynamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

PUBG Mobile Not Connect (İnternet Bağlantısı) Hatası

Bu hata, genellikle internet bağlantısı mevcut olmadığı durumlarda oyuncuların karşısına çıkar. Ancak stabil bir internet bağlantınız olduğuna eminseniz ve halen bu hatayı alıyorsanız sorun sisteminizin saati olabilir. Bu hatayı çözmek için telefonunuzun veya tabletinizin tarih ve saat ayarlarının güncel ve doğru olması gerekir. Tarih ve saati güncelledikten sonra oyuna girdiğinizde tekrar bu hata ile karşılaşmayacaksınız.

PUBG Mobile Hiç Açılmama Hatası

Eğer PUBG Mobile’ı ilk defa indirdiyseniz ve oyuna girmeye çalıştığınızda herhangi bir ekran görmeden direkt olarak oyuna giriş yapamıyorsanız bu sorun cihazınızın oyun ile uyumlu olmamasından kaynaklıdır. Bu tür bir durumla karşılaştıysanız muhtemelen telefonunuzun veya tabletinizin sistem özellikleri, oyun tarafından gereken minimum sistem özelliklerini karşılamıyordur. Bu yüzden de PUBG Mobile’ı cihazınızda oynayamazsınız. Ancak PUBG Mobile’dan daha küçük boyutlarda olan ve daha çok sistemi destekleyen PUBG Mobile Lite’ı indirerek şansınızı deneyebilir, PUBG heyecanına siz de ortak olabilirsiniz.

Bu hatanın başka sebepleri de olabilir. Eğer gerçekten yeterli bir cihazınızın olduğunu düşünüyorsanız ve buna rağmen halen oyuna giremiyorsanız cihazınızda yeterli hafıza olmayabilir. PUBG Mobile oynayabilmek için cihazınızda en az 2GB boş hafıza olması gerekir. Eğer cihazınızda yeterli depolama alanı yoksa yine aynı şekilde oyun hiç açılmayacaktır. Bu yüzden telefonunuzun ayarlar kısmındaki depolama bölümüne girerek cihazınızdaki boş alanı kontrol edin. Eğer cihazınızda yeterli boş alan yoksa cihazınızdaki gereksiz dosyaları silebilir, ardından tekrardan oyunu açmayı deneyebilirsiniz.

PUBG Mobile Sunucu Doğrulama Hatası

PUBG Mobile’daki en popüler sorunlardan birisi de sunucu doğrulama hatasıdır. Bu hata sunucuların yanıt vermemesi veya cihaz ile sunucu arasındaki bağlantının kurulamamasından kaynaklıdır. Bu sorunun kaynağı cihazınızın internet ve dns ayarları olabileceği gibi, uzak PUBG sunucusunun yanıt vermemesi de olabilir. Cihazınızda herhangi bir VPN veya DNS değişikliği yapılmadığından ve aktif bir internet bağlantınız olduğundan eminseniz sorun muhtemelen uzak sunucu kaynaklıdır ve bu sorun Tencent Games yetkilileri tarafından muhtemelen 2-3 saat içerisinde çözülecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap