İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG MOBILE’DEKİ KURMALI TÜFEKLER NELERDİR
Trendlerdeki Yazı

PUBG MOBILE’DEKİ KURMALI TÜFEKLER NELERDİR

PUBG-Mobile-1280x720

Kurmalı tüfekler, tüfeği bir kol vasıtasıyla atışa hazırladığı ve namluya mermiyi yüklediği  keskin nişancı tüfekleridirPUBG Mobile’deki kurmalı tüfekler  ise 4 tane: Win94, Kar98k, M24 ve AWM.

PUBG Mobile Kurmalı Tüfekler

Win94 

Winchester Model 1894, ismini aldığı yılda ABD’de tasarlandı. Win94, PUBG Mobile’deki kurmalı tüfeklerden en çok bulunanı olduğu gibi aynı zamanda en düşük hasar vereni. 8 mermilik silahın mermi yükleme hızı diğer keskin nişancı tüfeklerinden çok daha yüksek. Bu nedenle tercih edilebilecek olsa da kullandığı mermi türü nedeniyle uzun mesafede tercih edilmiyor. Tüfeğe dürbün takamasak da Mayıs 2020 tarihli 0.18 güncellemesiyle silah Miramar haritasında 2.7x yerleşik dürbünüyle geliyor.

Mermi tipi: 45 ACP

Mermi kapasitesi: 8

Eklentiler: Mermilik

Kafadan vuruş: Seviye 1 kask

Kar98k

Karabiner 98 Kurz, ilk defa İkinci Dünya Savaşı 1935’te Nazi Almanyası tarafından üretildi. Kar98k,  PUBG Mobile’deki kurmalı tüfeklerden  oyuncuların en çok tercih ettiği tüfek. Win 94’ten ayrışan Dürbün takılabilmesi nedeniyle Kar98k uzak mesafede de etkili doğuruyor.

Mermi tipi: 7.62

Mermi kapasitesi: 5

Eklentiler: Yanak pedi, mermilik, bütün dürbünler, susturucu, namlu ucu freni, alev gizleyici

Head shot: Seviye 1 ve seviye 2 kask

M24

M24 kurmalı tüfeği 1988’den beri ABD envanterinde bulunuyor. M24, haritada bulunabilen PUBG Mobile’deki kurmalı tüfeklerden en çok hasar vereni. Kar98k keskin nişancı tüfeğinden farkı, takabileceğinizi şarjör eklentileriyle rakibi dolum yapmadan vurma şansınızı artırması.

Mermi tipi: 7.62

Mermi kapasitesi: 5

Eklentiler: Yanak pedi, bütün dürbünler, bütün şarjör eklentileri, susturucu, namlu ucu freni, alev gizleyici

Head shot: Seviye 1 ve seviye 2 kask

AWM

Üretimine 1996’da başlanan Birleşik Krallık tasarımı Arctic Warfare Magnum, PUBG Mobile’deki kurmalı tüfeklerinhiç şüphesiz en güçlüsü. Aynı zamanda seviye 1 zırhı delebilen tek kurmalı tüfek.Sadece hava yardımından alabileceğiniz ya da silahı kullanan oyuncuları öldürerek ele geçirebileceğiniz keskin nişancı tüfeği bütün özellikleriyle adeta bir ölüm makinesi. Çorba parası çıktı!

Mermi tipi: .300 Magnum

Mermi kapasitesi: 5

Eklentiler: Yanak pedi, bütün dürbünler, bütün şarjör eklentileri, susturucu, namlu ucu freni, alev gizleyici

Head shot: Bütün kasklar

Yorum Yap

Yorum Yap