1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. Spotify Ne Kadar Veri Harcar?
Trendlerdeki Yazı

Spotify Ne Kadar Veri Harcar?

Spotify-1

Spotify ne kadar ver harcar? bu yazımızda merak ettiklerinize cevap vermeye çalışacağız. Dünyada popüler müzik dinleme uygulaması Spotify, akıllı cihazlarınızda istediğiniz anda müzik dinlemenize olanak sağlayan bir ücretsiz bir müzik uygulamasıdır. Uygulama içi bazı özellikleri kullanmak için ücret ödeyebilirsiniz. Kullanıcıların müzik dinlerken ne kadar veri harcadıklarını merak ederler, bu yazımıza gelin birlikte bakalım ne kadar veri harcıyoruz?

Spotify Ne Kadar Veri Harcar?

Spotify Ne Kadar Veri Harcar?

Spotify, günlük müzik dinleme ortalamanıza göre bir veri harcar, bu yüzden çok sık kullanımlarda aylık veya haftalık GB sınırınızı aşabilir, ve herhangi bir paket kullanmıyorsanız faturanıza büyük bir ücret olarak yansıya bilir.

Yapılan testlere göre, Spotify müzik akışının ne kadar veri harcadığını ve tüketimini bilmek mümkün hale geldi. Spotify ile dakikada ne kadar veri harcadığı (ses kalitesine oranla)değişiklik gösterebilir.

  • (Düşük) 95 kbps kalite > 0,72 MB / dakika
  • (Orta) 155 kbps kalite > 1,2 MB / dakika
  • (Yüksek) 310 kbps kalite > 2,4 MB / dakika

Spotify, mobil cihazlarda müzik dinleme sırasında kullandığı bağlantı türüne göre dinlenilen şarkıların varsayılan değerlerini kalite oranlarını kendisi otomatik olarak ayarlayabilir. Bu ayarları uygulama üzerinden kontrol etmek mümkün.

İlginizi çekebilir! Spotify premium üyelik iptal etme nasıl yapılır?

Yorum Yap

Yorum Yap