İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Destek360
 3. Tiktok Hesabı Nasıl Silinir
Trendlerdeki Yazı

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir

2730370_810x458

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri ve en tartışmalı olanı diyebiliriz. Hesabınızı ve bununla birlikte yüklediğiniz videoları, takipçilerinizi, kaydedilen etkileşimlerinizi ve TikTok profilinizi kalıcı olarak nasıl silebileceğinizi anlatıyoruz.

Tiktok her yaştan kişinin vakit geçirdiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Video kaydetmeyi ve hayal ettiğiniz şeyleri multimedya içeriğine nasıl çevireceğinizi biliyorsanız TikTok tam size göre bir yer. Bu sosyal medya uygulamasında hesap açmak oldukça kolaydır, oturum açmadan bile videoları izleyebilirsiniz. Ancak iş TikTok hesabını silmek olduğunda işler biraz zorlaşıyor.

Tiktok, hesabınızı mobil uygulamasından silmenize yardımcı olur

Instagram ve diğer popüler uygulamalar hesabınızı doğrudan silme izni vermezler, bu yüzden genellikle bir masa üstü web tarayıcısından girmeniz gereklidir. TikTok , hesabı doğrudan uygulamasından silmenize izin verir, bu da kullanıcı profilinin yönetimini kolaylaştıran bir özelliktir.

Silme işlemine karar verdiniz, ancak uygulamada sahip olduğunuz her şeyin de sileceğinizi unutmayın, bu yüzden verilerinizin bir yedeğini kopyalayıp indirin. İndirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Cep telefonunuzdan TikTok uygulamasını açın ve ekranın sağ altında bulunan ‘I’ simgesine dokunun.
 • Daha sonra sağ üstteki üç üst menü noktasına dokunun.
 • Gizlilik ve güvenlik – Kişileştirme ve veriler’ e gidin.
 • Verilerinizi indirin seçeneğine tıklayın ve dosyayı TikTok’un size bildirmesini bekleyin.
 • Bu işlem bir kaç gün sürebilir. İşlemler tamamlandığında sizlere bir indirme bağlantısı verilecektir. Dosyayı indirin, artık hesabınızı silmek için adımları uygulayabilirsiniz.

Tiktok Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Hesabınızdaki verileri indirdikten sonra artık hesabınızı gönül rahatlığı ile silebilirsiniz. Bu şekilde önemli bir şeyin silinmesi durumunda pişmanlık duymayacaksınız.

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ‘I’ simgesine tıklayın, Üç menü öğesine ve ardından Hesabı yönet’i tıklayın.
 • Hesabınızı silmek için erişim izninizi doğrulamanız gereklidir.
 • Doğrulama işleminden sonra TikTok size onay ekranı sunacaktır. Hesabı Sil’e tıklayın.
 • Profiliniz silme işlemine başlayacaktır. Unutmayın hesabınız kalıcı olarak silinecek.

TikTok, sizin için bir zaman verecektir. Silme, talebi talep edilen 30 gün geçtikten sonra tamamlanacaktır. Bu süre zarfında hesabınız aktif olmayacak ve kimse sizi göremeyecektir. Eğer pişman olursanız, giriş yaparak silme işlemini iptal edebilirsiniz. 30 gün boyunca bir işlem yapılmaz ise TikTok tüm verilerinizi ve profilinizi geri alınamaz şekilde silecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap