İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Valorant DX11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası
Trendlerdeki Yazı

Valorant DX11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası

1138x600-valorant-turkce-olacak-1586248266388

Birçok oyun sever Valorant oyununu oynarken mutlaka Valorant DX11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası ile karşılaşmıştır ve bu hatanın bilgisayarının kaldırmamasından kaynaklandığını düşünüp oyunu silmiş olabilir. Aslında bu yanlış bir düşüncedir. Peki, bu hatadan kurtulmak için ne yapılmalıdır? Çözüm yolu nedir? İşte cevabı…

Valorant Dx11 Feature level 10.0 hatası nedir?

Valorant DX11 Feature level 10.0 hatası, eğer ekran kartınızda DirectX11 desteği yoksa oyun açılırken bu hatayı alırsınız. Oyunu önceden oynuyor ama yakın zamanda bu hata ile karşılaşmışsanız bunun birkaç çözüm yolu vardır. Birazdan sizlere vereceğimiz yöntemler sayesinde bu hatadan kesinlikle kurtulacaksınız.

Not: Çözüm yollarına geçmeden önce bu vereceğimiz yöntemleri sırası ile uygularsanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Yöntem 1

İlk olarak DirectX11 dosyasını güncelleyin. Bunu yapmak için Microsoft’un sitesine gidin ve dosyanın güncel versiyonunu bulun. Bu versiyonu bilgisayarınıza indirin. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarı kapatıp açın. Sorunun düzelip düzelmediğine bir bakın.

Yöntem 2

Yukarıda ki işlem işe yaramadıysa sıradaki yöntem ekran kartını güncellemedir. Güncelleme işlemi için öncelikle hangi ekran kartını kullandığınızı bulmalısınız. Piyasada bilinen 3 marka var. Bunlar. İntel, AMD ve NVİDİA. Sizin ekran kartınız hangisiyse o kartın sitesine gidip ekran kartını otomatik güncelleyeceğiniz bir araç indirin. Bu aracı bilgisayara kurun ve ekran kartınızı güncellemesini bekleyin. Eğer güncel ise size güncel olduğuna dair bir yazı gösterecektir. Güncelleme işlemi bittikten sonra yapman gereken oyuna tekrar giriş yapmak.

Yöntem 3

Directx11 uygulamasını açın. Bu çıkan sayfada Edit List adında bir buton olacak ona tıklayın. Daha sonra karşımıza bir sayfa açılacak. Bu sayfa da yan yana 3 nokta olan ikona tıklayın. Burada Volarent oyununun bulunduğu klasörü bulmanız gerekiyor. Bulduktan sonra şu üç dosyayı Directx11 listesine ekleyin. Aşağıda o dosyaların isimlerini ve nerede olduklarını bulacaksınız.

1-) Bu Bilgisayar/ Yerel Disk ( C: )/ Riot Games/ Riot Client/ RiotClientServices.exe

2-) Bu Bilgisayar/ Yerel Disk ( C: )/ Riot Games/ Valorant/ Live/ Valorant.exe

3-) Bu Bilgisayar/ Yerel Disk ( C: )/ Riot Games/ Valorant/ ShooterGame/ Binaries/ Win64/ VALORANT-Win64-Shipping.exe

Yukarıda kalınlaştırdıklarımızı listeye ekleyin. Daha sonra Uygula deyip. Tamam butonuna basın. Oyuna tekrar girmeyi deneyin. Muhtemelen hatanız düzelecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap