İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası – Çözümü
Trendlerdeki Yazı

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası – Çözümü

vestelde-servis-destegi-alamiyoruz-1

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası alan kullanıcılar için çamaşır makinasının yarattığı sorunun çözümü, tamiri hakkında neler yapmanız gerektiğini ve neden bu e01 hatasıyla karşılaştığınızı anlatacağız. Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası ile yaşadığınız sorunları bize yorum kısmanın da belirtebilirsiniz.

Dünyada yüzlerce farklı çamaşır makinası ve modeli vardır, çamaşırlarımızı hem daha temiz hem de daha kısa sürede ve ekonomik olarak yıkadığı için insanlar için müthiş bir aletlerdir. Günümüzde çok işimize yarayan bu teknolojik aletler verdikleri hatalar ile bizleri uyarmaktadır. Verdiği hatalar ile paniğe ve telaşa kapılabiliyoruz. Bu hataları önemsemez isek ilerde daha büyük hatlar ve masraflarla karşılaşabilirsiniz.

Teknik servisi arayarak yardım alabilir yada teknik servisin gelmesi uzun süre aldığı için arızayı kendimiz çözmeye çalışırız, bu çok riskli olsa da bazı hatalar kullanıcıların çözebileceği türden olabiliyor.

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası hakkında neden olduğu ve ne anlama geldiği ile ilgili tüm merak edilenleri aşağıda sizler için paylaşıyoruz. Sormak istediklerinizi yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası İle karşılaşırsanız bunun anlamı çamaşır makinanızın kapağının kapanmaması ne deni ile kaynaklandığını belirtmekte fayda var. Çamaşır makinanızı çalıştırdıktan sonra kilit işaretini led ekranda gördükten sonra 20 sn sonra E01 hatasını göreceksiniz. Bu hatanın nedeni makinanızın kapağının tam kapanmadığından kaynaklanır.

Kullanıcılarımıza tavsiyemiz kapağı kapatırken sert bir şekilde kapatmamaları ve yıkama bittikten sonra bazı modellerde kapağı açmak için acele etmemeleri. Bu süre için bazı modellerde kilit sistemi yıkama sonrası 1-2 dk arasındadır.

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası Sebepleri:

  • Makinanızın kilit sistemi bozulmuş olabilir,
  • Çamaşır makinası kapağı menteşeleri gevşemiş olması,
  • Ani elektrik kesintileri ana kartınıza zarar vermiş olması,
  • Çamaşır makinanızın kapağına çeşitli cisimler sıkışması,

Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hatası Çözümü için teknik servisten yardım alabilirsiniz. Bu daha fazla zarar görmemenizi ve maddi kayıpların önüne geçecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap