İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Yemeksepeti Promosyon Hatası
Trendlerdeki Yazı

Yemeksepeti Promosyon Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/07/1430898317593.png

Yemeksepeti promosyon hatası, çok sık yemek siparişi verenlere sağlanan promosyon kodlarının kullanılamaması durumudur. Sipariş verilme esnasında sepete uygulanması planlanan promosyon kodu Yemeksepeti geçersiz promosyon hatası verilmektedir. Hatanın bir çok sebebi olduğu gibi yanlış verilen bir promosyon kodundan da oluşabilir. Yemeksepeti promosyon hatasının nedenini ve çözümünü anlamanızın birkaç yolu olacaktır.

Yemeksepeti Promosyon Hatası

Yalnız Yemeksepeti firması sık sipariş veren veya etkinlik kapsamında promosyon kodu sağladığı üyeleri bulunmaktadır. Üyeler bu promosyon kodu sayesinde sepette yüzde 10 ve yüzde 20 oranında indirim elde ederler. Özellikle daha uygun yemek siparişi verilmesini sağlayan promosyon kodunun belirli bir süre içerisinde kullanılması gerekmektedir.

Eğer size verilen promosyon kodunun süresi dolduysa, yemeksepeti promosyon hatası almanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun yanında promosyon koduna ait hataların bir kısmı yemeksepeti’nin yanlış kod vermesiyle gerçekleşmektedir. Eğer promosyon kodu geçmediyse ve hala indirim süreniz varsa firmayla iletişime geçilmelidir.

Yanlış verilen promosyon kodunun değiştirilmesiyle, yeni bir promosyon kodu size gönderilmektedir. Sonraki siparişinizde bu promosyon koduyla ödeme yapmanız sağlanmaktadır. Kısaca hatayı aldığınız konular aşağıdakilerden birisi olabilir.

  • Promosyon kodunun süresinin dolması
  • İlgili promosyonun faaliyetten kalkması
  • Yemeksepeti tarafından verilen kodun hatalı olması

Yemeksepeti siparişinizde promosyon kodu üzerinden alınan hataların büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Yukarıdaki hata durumlarının kontrol edilmesiyle problemin nereden kaynaklandığını görebilirsiniz. Özellikle problem yemeksepeti kodundan kaynaklanıyorsa, firmadan yeni bir kod talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Yemeksepeti Geçersiz Promosyon

Hataların büyük çoğunluğu bahsettiğimiz hatalardan kaynaklansa da bir bölümü promosyonun kullanılacağı ürünler neticesiyle de olabilmektedir. Yani yemeksepeti geçersiz promosyon hatası alınan promosyon kodunun sınıfı dışında kullanılamadığını göstermektedir. Örneğin firma hamburger firmalarına özel bir promosyon kodu verdiyse, bunu ev yemekleri satan bir yerde kullanmanız mümkün değildir.

Bunun yanında promosyon kodu yalnızca bir firmanın ürünlerine kapsıyorsa, yine farklı firma siparişlerinde kullanılamaz. Özellikle promosyon kodunu kullanırken, promosyon kurallarının iyi okunması gerekmektedir. Alınan hataların bir bölümü promosyon kodlarının yanlış alanlarda kullanılmaya çalışması neticesiyle ortaya çıkmaktadır.

Promosyonu doğru kullanıyorsanız ve promosyon süresi bitmediyse promosyon kodunda bir hata olabilmektedir. Bu durumda yemeksepetiyle doğrudan iletişime geçilmesiyle problem aşılacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap