1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. CS:GO Disk Yazma Hatası Kesin Çözüm
Trendlerdeki Yazı

CS:GO Disk Yazma Hatası Kesin Çözüm

5c0a207ec03c0e14189aac05

Dünyada Milyonlarca insanın kullanmış olduğu Steam, CS:GO indirme aşamasında disk yazma hatası verebiliyor. Bazı dostlarımız CS:GO Disk Yazma Hatası nasıl düzeltilir bilgi sahibi değiller. Bazıları ise bu sorunun bir çözümü var mıdır haberdar değiller. Sizler için CS:GO indirirken yaşadığınız disk yazma hatası sorunundan kısa sürede nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız. Sonrasında hiçbir sorun yaşamadan oyunu kolaylıkla indirebileceksiniz.

CS:GO İndirmek isterken disk yazma hatası ile karşılaşırsanız endişe etmenize gerek yok sizlere en anlaşılır şekilde disk yazma hatası çözümünü açıklayacağız.

CS:GO Disk Yazma Hatası Çözümü

CS:GO İndirmek isterken karşılaşılan Disk Yazma hatası insanların karşısına birçok nedenden kaynaklı çıkabilmektedir. Hatanın sebebi çeşitlilik gösterdiği kadar çözüm yöntemleri de bir o kadar fazladır. Dilerseniz farklı çözümlerle nasıl CS GO disk yazma hatası çözümü için aşağıdaki adımlara bakalım.

CS:GO Dosya Bütünlüğünü Doğrulama

Oyuncuların karşısına çıkan disk yazma sorunu genellikle dosya bütünlüğünde karşımıza çıkan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Sizlere aşağıdaki adımları kontrol ettiğinizde nasıl sorundan kurtulabiliriz sizlere açıklama yaptık.

·         Steam’ a giriş yapın.

·         Kütüphane kısmına gelin ve Kütüphane’ den CS:GO oyununa sağ tıklayın.

·         Karşınıza çıkan menüden ‘’Özellikler’’ kısmına gelin.

·         Özellikler kısmını seçtikten sonra ‘’Yerel Dosyalar’’ kısmına gelin.

·         Son işlem olarak Dosya Bütünlüğünü Doğrula kısmını seçin.

CS:GO Bozuk Dosya Silme İşlemi

Her oyunda karşımıza çıktığı gibi CS:GO indirme işlemi sırasında da dosya bozulma sorunu ile karşılaşılabilir. Bu sorunda karşımıza Disk Yazma Hatası ile bizleri karşı karşıya bırakabilmektir. Dosya Silme işlemi ile disk yazma hatasını nasıl çözebiliriz bunları inceleyeceğiz.

·         Masaüstünden CS:GO oyununu bulun ve sağ tıklayın.

·         Karşınıza çıkan menüden ‘’Dosya Konumunu Aç’’ Sekmesine tıklayın.

·         Dosya konumuna geldikten sonra ‘’Steamapps > Common klasörünü bir sonraki adım olarak takip edin.·         Common dosyasında 0 kb boyutunda bir CS:GO dosyası bulunmakta, bu dosyayı siliniz.

Yukarıdaki iki işlemi sırasıyla denediğinizde kesinlikle disk yazma sorunu ortadan kalkacaktır. İlk işlem başarısız olursa muhakkak diğer işlemi uygulayınız. Bu işlemlerden sonra Bilgisayarınızı yeniden başlatmanızda fayda vardır. Umarım anlatımımız sorununuzu çözmüştür, İyi Oyunlar.

Yorum Yap

Yorum Yap