İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Zula FPS Gösterme Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Zula FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

1200x627-zula-sistem-gereksinimleri-zula-kac-gb-yer-kapliyor-1561891823782

Zula Oyuncularının sık sık FPS sorunu yüzünden sorunlar yaşaması nedeni ile oyun çekilmez hale gelebilmektedir. FPS hakkında fazla bilgisi olmayan oyuncular için FPS nasıl gösterilir ve FPS arttırma yöntemi hakkında sizlere birkaç bilgi vereceğiz. Zula FPS gösterme Nasıl Yapılır? Konusu ile başlarsak, bazen oyun sunucuları, bazense kullanıcı yani sistem kaynaklı sorunlar yüzünden ani fps düşme sorunları ile karşılaşılıyor.

Sizler için öncelikle Zula FPS nasıl gösterilir? Bu konu hakkında bilgi vereceğiz ve anlık fps değerlerini takip edebileceksiniz. Oyunda kasma takılma ve ya ateş ediyorum ama mermiler geç gidiyor gibi düşünceye kapıldığınızda fps değerlerine bakıp müdahale etme şansınız olacak.

Zula FPS Gösterme İşlemi

Zula oyuncularının sık sık karşılaştığı maç esnasında birden fps düşmesi. Kalabalık bir çatışma anında oyunun akıcılığını yitirmesi sonucu maçı kaybetmeye neden olan FPS soru için birkaç adımla sizlere fps değerlerinizi nasıl göre bilirsiniz yardımcı olacağız.

Zula FPS değerleri ortalama 2 seneye kadar yoktu ve oyuna sonradan dahil edildi. Bu yüzden bazı Zula oyuncuları halen fps gösterme özelliğinin olmadığını düşünebilir. FPS Zula gibi oyunlarda büyük rol oynuyor, oyunda ne kadar fps değeriniz yüksekse o kadar akıcı bir oyun oynarsınız ve buda maç kazanma şansınızı arttırır.

·         Zula oyununu açın.

·         Herhangi bir maça giriş yapın.

·         Maç esnasında F11 tuşuna basın.

·         FPS değerleriniz ekranın sol üst köşesinde yer almaktadır.

Zula FPS Yükseltme İşlemi

FPS Kayıpları yaşıyorsanız size basit birkaç adımla fps arttırmak için fikir vereceğiz ve bu adımlarla FPS değerlerinizde ufakta olsa artış gözlenecektir. Ayrıca bir uyarıda bulunarak FPS değerleriniz sisteminiz ile alakalı olabilmektedir. Sisteminizin gücü o kadar da yeterli değil de FPS  düşük olabilir ve yeterli seviyeye getirmek kolay olmayacaktır. Özellikle ekran kartı ve RAM özelliklerinizin oyunun istediği sistem gereksinimlerini minimum karşılaması gerekir. Bunlar yeterli fakat halen değerlerim düşük diyorsanız;

·         Zula Oyun Ayarlar kısmına gelin.

·         Grafik ayarları – FPS limiti 200 Seçeneğini seçin.

Ayrıca Masaüstüne gelip Zula oyununa sağ tıkladıktan sonra dosya konumunu aç deyin ve ardından screenshots dosyasında bulunan resimleri siliniz. Bunlar dışında Google’ da çeşitli FPS arttırma programları yer almaktadır denemeyi unutmayın ve Grafik kartı sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol edin.

Yorum Yap

Yorum Yap