İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. CS:Go Round Bitmiyor Hatası
Trendlerdeki Yazı

CS:Go Round Bitmiyor Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/10/destek360.jpg

Gelişen teknoloji ile birlikte eski oyunlar yerini yeni oyunlara bırakıyor. Bu oyunlardan bazıları Counter Strike gibi zamanının çok popüler olan oyunu artık yerini CS:GO adlı fps oyununa bıraktı. Uzun yıllardır birikimle gelmekte olan CS:Go eski versiyon oyunlarda kullanıcı deneyimleri sonucu belirlenen ihtiyaçlara göre düzenlenmiş bir oyundur. Bu yazımızda CS:Go Round Bitmiyor Hatası hakkında bilgiler vereceğiz.

İlk olarak 2012 yılında piyasaya sürülmüştür. CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunudur. Counter-Strike serisinin dördüncü oyunudur. Ağustos 2012’de Microsoft Windows, macOS, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürülürken, Linux sürümü 2014’te piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürülmesiyle birlikte bir çok markette yerini alan CS:GO hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaştı. Yaklaşık olarak 650.000 ile 800.000 arasında aktif kullanıcısı olan CS:GO son zamanlarda bazı hatalar vermeye başladı. FPS Oyunları deyince akla ilk gelen oyunlardan olan CS GO nun kullanıcıları son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir hatadan üzgünler. Kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen bu hata Google da aranan içerikler listesinde yerini aldığından sizin için CS GO round bitmiyor hatası ve CS Go round bitmiyor hatasının çözümünü paylaşmak istedik. Burada aşağıdaki yöntemden faydalanabiliriz.

CS:Go Round Bitmiyor Hatası Çözümü

Çözüm yöntemi : Arkadaşlarınızla kurudunuz oyunda round bitmiyorsa aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.

  • CS:GO “geliştirici konsolu” nu açınız.(AYARLAR > OYUN İÇİ AYARLAR > GELİŞTİRİCİ KONSOLU bu yolu izleyerek konsolu açabilirsiniz.)
  • Oyun içerisinde açtığınız bu konsola şu satırları girelim.
  • “sv_cheats 1” yazalım.
  • Sunucu tarafında bulunan hileleri bu şekilde aktif ettik.
  • Daha sonra “mp_ignore_round_win_conditions 1”  yazalım ve enterleyelim.
  • Son olarak oyunumuzu “restartgame” komutu ile yeniden başlatalım.

Not: yukarıdaki komutlar yalnızca sunucu sahibi tarafından yazıldığı takdirde geçerli olacaktır.

CS: Go Oyununun Konusu Nedir ?

Oyun, temelde iki grup arasında geçmektedir. Bu gruplar Terörist grup ve Anti-Terörist gruptur. İki takımın da kendine has görevleri vardır. Örneğin Terörist grup rehineleri savunmalı ve ellerinde bulunan bombayı yerleştirerek patlatmalıdır. Anti-terörist grup ise Terörist grubu yok etmek için bir araya gelmiş bir timdir. Terörist grup bomba kurduysa bombayı imha etmek ve çözmek bu grubun görevidir. Rehineleri kurtarmakta Anti-terörist grubun görevleri arasındadır. Farklı oyun modları bulunan oyunda her iki taraf ta temelde birbirine üstün gelmeye çalışmaktadır. Başlarda ücretli olarak oyun sektörüne sürülen CS:Go ilerleyen yıllarda karakter ürünlerine odaklanarak buradan gelir elde etmeye çalışmıştır. Bir çok harita ve modları ile sizi aksiyon dolu bir dünyanın parçası haline getirmek oyunun amaçlarından biridir.

Yorum Yap

Yorum Yap