İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri
 3. Espor Lisansı Nasıl Alınır?
Trendlerdeki Yazı

Espor Lisansı Nasıl Alınır?

espor

Bir çok kişi oyunların sadece eğlenme ve zaman geçirme amaçlı olduğunu düşünüyordu. Yıllar geçtikçe ve internet yaygınlaştıkça çok oyunculu oyunlar geliştirilmeye başladı. Oyun firmalarının birbirlerine rakip olmaları daha iyi oyunlar ve bu oyunlar üzerinden kalıcı olması için yenilikler getirmeliydi. Bu yeniliklerinden önde geleni Espor dalı. Espor’ u hem oyunların daha çok tutulması hem de Espor’ la ilgilenenler için bir gelir kaynağı olması amaçlandı. Günümüzde bir çok Esporcu bulunmakta ve  genç kesimin şu anda en çok ilgi duyduğu şeylerden biride Esporcu olmak. Bu branşta hem gelir kaynağı hem de belirli bir kitle oluşturmak istiyorsanız öncelikle Espor Lisansı’na ihtiyaç duyulmaktadır. Bir oyunda iyi olduğunuzu ve herhangi bir takıma katılmak için nasıl lisans çıkarılır bilmiyorsanız Espor Lisansı Nasıl Alınır? Konumuzun devamında sizlere yardımcı olacak bilgiler sunuyoruz.

Espor Lisansı Alma Şartları Neler?

Öncelikle Espor lisansı aldınız ama Espor takımlarından birine giremezseniz Esporcu sayılmazsınız. Bunun için Espor oyunlarından en az birinde çok iyi oyuncu olmanız gerekmektedir. Bazı Espor Oyunları var ki günümüzün en popüler oyunları arasında yer almaktadırlar ve başlıca şunlardır;

 • CS:GO
 • Pubg
 • League of Legends
 • Zula
 • VALORANT

Yukarıda bulunan oyunlar sadece bunların bir kaç tanesidir ve daha çok oyun Espor dalında faaliyet göstermektedirler. Espor Lisansı almak için ise şu şartlar gerekmektedir;

 1. 6 Yaşından büyük olmak.
 2. Sağlık Raporu
 3. 2 Adet vesikalık Resminiz
 4. TC Kimlik Numarası Beyanı
 5. Doldurulmuş Tescil Fişi gerekmektedir.

Espor Lisansı İçin Gerekli Belgeler Nereden Alınır?

Espor Lisansınızın çıkarılabilmesi için yukarıda belirttiğimiz belgelerin nereden alındığını bilmiyorsanız sizlere yerleri ve ne yapmanız gerektiği konusunda bilgiler vereceğiz.

 • Sağlık Raporu: Hastane randevu sistemi veya 182 telefon numarasını arayıp size en yakın hastane’ den randevu alıp doktor kontrolünden sonra sağlık raporu alabilirsiniz.
 • TC Kimlik Numarası Beyanı: Nüfus cüzdanınızın fotokopisini çektirin ve çektirdiğiniz fotokopinin alt kısmına ‘’…. Kimlik numarası tarafıma ait olduğunu beyan ederim’’ yazıp imzanızı atmalısınız.
 • Doldurulmuş Tescil Fişi: Kayıtlı olduğunuz ile bağlı Gençlik ve Spor Bakanlığı Sitesi üzerinden tescil fişini doldurmanız gerekmektedir.

Tüm işlemleri yaptıysanız Lisansınızı alırsınız ve iyi bir oyuncu olduğunuzu düşünüyorsanız herhangi bir oyun’ da Esporcu olarak yer alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap