İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. Hayatınızı tamamen değiştirebilecek 4 soru
Trendlerdeki Yazı

Hayatınızı tamamen değiştirebilecek 4 soru

1_a7aOlnBhGwYY0nbi8yRjPA

Kesin olarak emin olduğumuz tek şey hiçbir şeyin sonsuza dek sürmeyeceğidir. İstesek de istemesek de her şey zamanla değişmektedir. Binalar yıkılır, insanlar veya tüm canlılar zamanla değişir hatta haritadaki sınırlar yeniden çizilir. Hiçbir şey ilk günkü gibi kalmaz. Değişime kendimizden başlayalım ve sorularımıza geçelim. 

1. Siz kimsiniz ve hayatınızda en çok neyin olmasını istiyorsunuz? 
Sürekli sıkıcı rutinlere takılmamaya çalışın. Kendinize şu soruyu sorun, değerli zamanımı neyle harcamalıyım? Beni mutlu eden ve hayatıma heyecan veren şeyler neler? Güçlü yönleriniz neler? Bu soruların cevaplarını, istediğiniz hayatı yaşamak için kullanın. 

2. Nerden nereye? 
Yaşadığınız hayattan memnun musunuz? Bu seviyeye nasıl geldiniz? Mevcut durumunuz sizin seçiminiz mi ya da başkalarının seçimlerinin bir sonucunu mu yaşıyorsunuz? Sizi buraya getiren tesadüf mü yoksa kendi planlarınız mı? Bu soruların cevapları sayesinde hayatınızın ne kadarı sizin kontrolünüzde ve sizin seçiminiz olduğunu öğrenin. 

3. Hedefleriniz neler ve bu hedefler için planınız var mı? 
Yaptığımız şeyler bizi biz yapar, başarı faydalı alışkanlıklar sayesinde gelir. başarılı olduğunuz alanlara yönünüzü çevirin ve hedeflerinize ulaşın.

4. Arkadaşlarınız ya da aileniz sizin için neler yapabilir?

Tek başınıza güçlü olmak kolay değildir. Arkadaşlarınızın veya ailenizin büyümenize, gelişmenize ve değişmenize yardımcı olmalarını istemekten çekinmeyin. Böylece aklınıza gelmeyen şeyleri size hatırlatabilirler, size yol gösterebilirler ve eksik yönleriniz varsa size destek olabilirler. 

Yorum Yap

Yorum Yap