İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. Netflix Sürükleyici 5 Dizi Önerisi
Trendlerdeki Yazı

Netflix Sürükleyici 5 Dizi Önerisi

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/09/gsmarena_001.jpg

Netflix özellikle sürükleyici dizi olarak pek çok orijinal yapıma sahip olmasıyla izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Birbirinden farklı bu yapımlar bu sıcak yaz günlerinde keyifli birer aktiviteye dönüşebiliyor. Eğer uzun soluklu bir Netflix dizisine başlamak istiyorsanız bu liste tam site göre olacaktır. Netflix sürükleyici dizi önerisi listemiz ile birlikte pek çok özel yapımla karşılaşacaksınız.

Vikingler

Sürükleyici dizi önerisi listemizin başında olan Vikingler özellikle gerçek bir öyküyü anlattığı için mutlaka izlenmesi gerekiyor. 8. Yüzyılın İskandinavyası’nda geçen dizide başkarakter Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsü anlatılıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiği düşünülen Ragnar’ın basit bir çiftçiyken nasıl savaşçıya dönüştüğünü izliyoruz. Netflix sürükleyici dizi önerisi olarak Vikingler 6 sezonu ile birlikte bizi uzun bir maceraya sürüklüyor. Diziyi özellikle tarihi bir savaş dizisi arayanlara tavsiye ediyoruz.

Ragnarok

Listemizin bir diğer dizisi olan Ragnarok küçük bir Norveç kasabasında geçiyor. Edda kasabasında geçen dizide Magne adlı ana karakterin sıra dışı olaylarla karşılaştığına tanıklık ediyoruz. Çeşitli mitolojik öğelerin yoğun olduğu dizi yayınlandığı 2 sezonuyla gayet iyi bir başlangıç yapıyor. Bir Netflix orijinal yapım olan Ragnarok kısa sürede izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor. Gizem ve mitolojiye ilginiz var ise mutlaka izlemeniz gerekiyor.

Into The Night

Netflix sürükleyici dizi önerisi olarak Into The Night oldukça farklı bir konuya sahip oluyor. Güneşte gerçekleşen kozmik bir olaydan dolayı dünya gün ışığında tehlikeli bir hale dönüşüyor. Bu yüzden de bir grup insan yolcu uçağı ile durmadan karanlığın olduğu yerlere yolculuk ediyor. Oyuncu kadrosunda Mehmet Kurtuluş’un da bulunduğu Into The Night şu an tek sezon ile izlenebiliyor. Yakın bir zamanda ise dizinin yeni bir sezonunun da geleceği tahmin ediliyor.

The Haunting Of Hill House

Biraz da korku gerilim dizisi arıyorum diyenler için Hill House oldukça iyi bir tercih olacaktır. Netflix sürükleyici dizi önerisi olarak tavsiye ettiğimiz dizi perili bir köşkte başlıyor. Anne, baba ve 5 kardeşten oluşan ailenin yaşadığı bu köşkte çeşitli doğaüstü olaylar meydana geliyor. Daha sonrasında ise çocukların büyümesiyle olaylar çok daha karmaşık hale dönüşüyor. İzlerken gerim gerim geren Hill House sıradan korku dizilerinden kolaylıkla sıyrılıyor. Sürükleyici dizi önerisi isteyenler için diziyi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Snowpiercer

Netflix sürükleyici dizi önerisi listemizde bulunan son dizi Snowpiercer aslında bir filmin diziye dönüştürülmüş hali oluyor. Aynı isimli filmden çekilen dizide dünya dondurucu bir soğuk ile karşı karşıya kalıyor. Bunun nedeni ise artan küresel sıcaklığı düşürmek için atmosfere gönderilen bir gaz oluyor. Gönderilen gaz her ne kadar sıcaklığı düşürse de dondurucu bir soğuğu beraberinde getiriyor. İnsanlar ise bu soğuk koşulda hayatta kalmak için 1001 vagonlu bir trende sürekli yolculuk yapmak durumunda kalıyor. Gerek oyuncu kadrosu gerekse konusu ile oldukça ilgi çeken Snowpiercer 2 sezonu ile şu an Netflix üzerinden izlenebiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap