İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. İmap-mail.outlook.com Hatası İphone
Trendlerdeki Yazı

İmap-mail.outlook.com Hatası İphone

ssgs

gmail.ımap.outlook.com hesapları iletilerinizin diğer mail işletim sistemlerinde kullanabilmek için kullanılan bir protokol türüdür. IMAP türünü kullanarak hesap bilgileriniz eşilt zamanlı olarak birden fazla cihazda kullanım imkanını yakalayabilirsiniz. 

Gmail protokolünün IMAP şekli oldukça fazla çeşitli olarak birçok plartformlarda rahatlıkla çalışıyor. Ayrıca IMAP protokolü en iyiler arasında yer alıyor. Fakat buna rağmen ;İphone (İOS) yazılımına sahip cihazlarda zaman zaman gmail.ımap.outlook.com protokollerinde  “yanıt vermiyor” hatası hakkında bir kaç rapor ortaya çıkıyor.

Bu sorun kimi zaman orta düzeyde ortaya çıkarken kimi zamanda büyük oranlarda ortaya çıkıyor. Mesela Google son günler de binlerce Google kullanıcısının hata mesajlarını geçici olarak aldıklarına dair bir sorunla karşılaştıklarını ifade etmişti. Bu yazıda bu sorunların ortaya çıkma nedenleri ve de ortaya çıkan bu sorunların çözümü için yapılabileceklerin tüm detaylarını gözden geçireceğiz. 

Öncelikle bu çözümlere yapabilmek için; aktif ve açık olan bir internet bağlantısının olması ve kontrol edilmesi gerekmektedir.  Kısıtlı olan proxy sunucuları gibi bağlantısı olan Gmail sunucuları arasında bağlantı engellemesi sorununa da dikkat edilmelidir. 

Neden GMAİL.IMAP.com “Yanıt Vermiyor” Hatası Ortaya Çıkıyor ?

Bu hata türü, çoğunlukla İOS yazılımlı İphone marka cihazlarda görülmektedir. Bu hata türü İOS masaüstlerinde de karşılaşılmakta fakat sıklık derecesi daha azdır. Yazılım geliştiriciler, çok sayıda kullanıcıların raporlarını analiz ederek ortaya çıkan sorunların sebeplerinin yer aldığı listeler oluşturdu.

İphone Hata Durumunda Uygulama 

İOS mobil uygulama; ağ ara yüzünde hata durumları meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumda uygulamalar hızlı bir şekilde yenilemeye maruz kalırsa sorunun ortadan kalkması sağlanabilir. İphone Devre Dışı SSL SSL ayarı, birçok ağ bağlantılarının çalışmayı reddettiği önemli bir güvenlik faktörüdür.  Gmail ve IMAP bu bileşenler arasında yer alır ve de SSL ‘nin çalışmadığı andan itibaren de hata vermeye başlayarak çalışmaz. İphone E-Posta Hatası  E-posta adresinize eklemiş olduğunuz e-postada birtakım bileşenler ve yapılandırmalar mevcuttur. Dosyaların yapılandırma kısmında hata durumlarının ortaya çıkması durumunda düzgün çalışmama ve de hata verme olasılığı bulunmaktadır. Bu hata durumunda e-posta adresi silinerek tekrar kayıt edilerek eklenmesi durumunda e-posta hatası giderilir. 

İphone Ağ Hatası 

Şayet sonunda sınırlı bulunan bir ağ hatası bulunmaktaysa, mevcut uygulama doğru olan sunucularla bağlantı kuramaz. 

İphone Eski Uygulamalar 

Pek çok yazılım distribitörü hızla büyüme sağladı. Böylelikle de bir takım sorunları toplu olarak çözebilen güncellemeler yayınladı. Hata verme durumlarında güncellemelere dikkat edilmelidir. 

Sunucu Öfkesi 

Google’ın arka ucunda yer alan sunucularıyla alakalı bir problemi söz konusu ise sorunun Google yazılım sorumluları tarafından giderilmesini beklemekten başka çare bulunmamaktadır. Sunucular ile sabitlenme yapıldığındaysa e-posta işlemcisi otomatik olarak aktif hale gelecektir.  

İphone Hesabı Silerek Yeniden Yükleme 

İphone gmail.ımap.outlook.com hata veriyor sorununda ortaya çıkan mesajları için en çok kullanılan düzeltme tarzı; mevcut hesapları komple silerek yeniden yüklemeyi denemektir. Bu işlem yapıldıktan sonra hesapların yapılandırılmaları ayarlar ile birlikte cihazdan kaldırılır. Ve bütün yapılandırılma işlemleri tekrardan oluşturulur.  

– İOS cihazınızda AYARLAR kısmını açın daha sonra E-postaya tıklayın. 

– HESAPLAR kısmında yer alan tüm hesaplara ulaşarak soruna neden olan Gmail Hesabınızı bularak seçin. 

– Hesabınızın altında yer alan BU HESABI SİL butonuna basarak hesap bilgilerinizi sıfırlayın. 

– Daha sonra aynı yerde yer alan HESAP EKLE butonuna basarak hesap bilgilerinizi tekrardan girerek Gmail hesabınıza erişmeyi deneyin. Sorunun çözülerek cevap verip vermediğine bakın. 

İphone (İOS) Outlook.com Hata Veriyor Sorunu 

Öncelikle e-posta adresinizin parolasını denetlemeyi deneyin. Daha sonra da hesap bilgilerinizi tekrar girmeye çalışın. 

Muhakkak e-posta adresinizin desteklendiğinden emin olun. ( Microsoft 365-Exhange Server- Gmail- Yahoo kaynak destekleri gibi ) 

Kullanmış olduğunuz e-posta adresinizin hangi türlerden olduğundan emin olmalısınız. Konuyla alakalı olarak hem outlook.com üzerinden hata bildirisi yapabilir hem de internet servisiniz aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Mevcut outlook.com e-posta adresinizde oturum açma sorunu hala devam ediyorsa yukarda yer alan adımları izleyerek  outlook.com e-posta hesabınızı sıfırlayabilir İphone cihazınıza yeniden tanımlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle İphone ( İOS) gmail.ımap.outlook.com hata veriyor sorununun giderilmesi  çözümlenir. 

Yorum Yap

Yorum Yap