İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji haberleri
  3. Motorola’nın Yeni Telefonları Moto G Fast ve Moto E Tanıtıldı
Trendlerdeki Yazı

Motorola’nın Yeni Telefonları Moto G Fast ve Moto E Tanıtıldı

etkileyici-gorune-motorola-edge-plus-tanitildi-iste-fiyati-ve-ozellikleri-2

Motorola’nın Yeni Telefonları Moto G Fast ve Moto E Tanıtıldı

Motorola Edge’den sonra akıllı telefon üreticisi Motorola yeni telefonlarını duyurdu. Cazip satış rakamları ile satışa sunulacak diğer modellere göre daha çok bütçe dostu olacak. Motorola’nın geliştirdiği Moto G Fast ve Moto E akıllı telefonların yakında piyasada yerini alması bekleniyor.

Moto G Fast Teknik Özellikleri

Farklı teknolojik markaların piyasaya girmesiyle birlikte popülaritesi düşen Motorola markası yeni tasarımları ile piyasaya tekrar dönmeye hazırlanıyor. Yeni hamlelerinden birisi de Moto G fast giriş seviyesindeki akıllı telefondur. Motorola’nın daha yeni tanıttığı Moto G Fast telefonun G serisinde olan uygun fiyatlı telefonlarla aynı kulvarda yarışması bekleniyor.

Moto G Fast telefonun teknik özelliklerine baktığımızda telefon full şarj edildiğinde şarj ömrü 2 gün dayanıyor. Telefon bu yüksek dayanıklılık gücünü Snapdragon 665 işlemcisinden alıyor. Buna ek olarak Moto G fast akıllı telefonda 3 GB’lık RAM ve 32 GB saklama alanı yer alıyor.6 inçlik telefonun 1560×720 çözünürlüğü piyasadaki telefonlara göre hiç de fena durmuyor.

Moto G Fast’in kamerasına baktığımızda 8 MP bir ön kamera görüyoruz. Bunun haricinde arka tarafında ise 3’lü kamera yer alıyor.16 MP ana sensörün yanında 8 MP geniş açılı lens ve 2 MP macro lens bulunuyor. Bu özelliklere baktığımızda fotoğraflarda net görüntü kalitesi sağladığını söylemek yanlış olmaz.

Moto E Teknik Özellikleri

Moto G Fast telefondan sonra Moto E’ye baktığımızda fiyat açısından daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Motorola’dan gelen açıklamaya göre Moto E yeni nesil akıllı telefon 3.550 mAh bataryası ile 11 saat kesintisiz video oynatma özelliği sunuyor.

Snapdragon 632 işlemcili telefonda 2GB RAM VE 32 GB’lık depolama alanı bulunuyor. Bu arada hem Moto G Fast hem de Moto E akıllı telefonlar microSD kart ile depolama açısından 512 GB’a kadar genişletilebiliyor.

Kamera ayarlarına göz attığımızda ise telefonun arka kısmında 13 MP ana kamera ve 2 MP derinlik sensörü görüyoruz. Bir Huawei P40 olamaz elbette ancak profesyonel çekim yapmayacaksanız kamera özelliklerini beğeneceğinize eminim.

Moto G Fast ve Moto E Satış Fiyatları

Alınan bilgilere göre şu anda Amerika’da 12 Haziran tarihinde satışta olacak telefonun Türkiye’ye geliş tarihi kesin olarak bilinmiyor. Moto G Fast akıllı telefonun 1.354 TL+KDV satış rakamıyla Türkiye’de satılacağı konuşuluyor. Moto E için hâlihazırda bir fiyat bilgisi paylaşılmadı. Ancak Moto G Fast ile benzer özellikler taşıdığını hesaba katarsak aynı civarlarda bir satış fiyatına sahip olacağını söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap