1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Nano Teknoloji Faydaları ve Kullanım Alanları
Trendlerdeki Yazı

Nano Teknoloji Faydaları ve Kullanım Alanları

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/01/Nanoteknoloji-urunler.jpg

Bazı Nanoteknoloji Ürünler

Temizlik

Ev hanımlarının ve özellikle çalışan iş kadınlarının en büyük sorunlarından ve en çok zaman alan işlerinden bir tanesi temizliktir. Ev hanımları zaman ayırıp temizlik yapabilme imkânları olmasının yanında bazı iş kadınlarının buna pek fırsatı yoktur. Bunun için temizlikçi tutmak en yaygın çözümler arasındadır. Bu yöntemi seçen kişilerin aylık olarak aldıkları maaşlarının bir kısmını ayırmaları gerekmektedir. Temizlik için anlaşmış oldukları kişilere daha az maliyet ayırmayı isteyen kişilerde oldukça fazladır. Bu yüzden de nanoteknoloji olan temizlik malzemeleri temin edilerek yapılan temizliğin uzun zaman sürmesine yardımcı olur.

Örneğin temiz bir koltuğa uygun malzemeleri seçerek uygulandığı zaman kullanmış olduğunuz koltuğu nar lekesi, vişne suyu, su, çay, kahve gibi lekelerden korumuş oluruz. Bu yüzey kir tutmaz çabuk temizlenir dokuya ve renge zarar vermez. Etki süresi ise kullanım süresine bağlı olarak 6 ila 9 ayı bulmaktadır.

Kombi

Nanoteknoloji kullanılarak yapılan bir kombi issiz, dumansız ve gerek duyulmadığı için de bacasızdır. Sessiz çalıştığı için istediğiniz yere monte edebilir ve gürültüsüz bir şekilde ihtiyacınızı karşılarsınız. Cihaz elektronik kartla da kontrol edildiği için tesisata fazla yüklenme söz konusu olmaz elektrikten de tasarruf sağlar.

Nano Saç

Kadın ve erkeklerin ortak sorunlarından birisi ise saç dökülmesidir. Hemen hemen herkes saçının dökülmesinden şikâyetçidir. Bu tür yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için çeşitli yollara başvurulmuştur. Nano saç bir şampuandır. İçerisinden saç için gerekli vitaminler bulunmaktadır. Bu ürün sayesinde saçlarınızın dökülmesinin yanı sıra dökülen saçlarınıza da tekrar kavuşmak mümkün olacaktır. Böylece saç ektirmek gibi bir derdiniz varsa bunun da çözümü yine bir nanoteknoloji üründür.

Halı

Halımızın üstüne çocuğumuzun veya misafirliğe gelen arkadaşlarımızın çocuklarının zaman zaman da bizlerinde bir şeyler dökerek halıyı kirletebiliriz. Bu gibi durumlarda hemen işimizi bırakıp leke kalmaması için çeşitli ve kendimize has yöntemlere başvururuz. Nanoteknoloji bir halı ise bunları sizin yerinize yapabilir ve başarılı da olur. Kendini temizler ve asla leke bırakmaz sizin de bu konuda rahat olmanızı kolaylıkla sağlar.

Yorum Yap

Yorum Yap