1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. Steam Platformundaki Mutlaka Oynamanız Gereken 5 PC Oyunu!
Trendlerdeki Yazı

Steam Platformundaki Mutlaka Oynamanız Gereken 5 PC Oyunu!

Steam-2020-Yaz-İndirimi

Steam Platformundaki Mutlaka Oynamanız Gereken 5 PC Oyunu! Teknolojinin gelişmesi ile hem bilgisayar imalat sektörü hem de oyun sektörü çok büyük bir gelişim göstermiştir. Bu gelişmelerin sonucunda birçok üstün özellikli oyun bilgisayarı ve üstün sistem gereksinimi olan birçok oyun piyasaya sürülmüştür.

İlerleyen teknolojinin getirilerinden biriside bilgisayar için bulunan DVD formatına depolanmış oyunların yerini zamanla internet üzerinden indirilebilir olan dijital oyunlar almış olmasıdır. Bu oyunların satıldığı platformların en büyüklerinden biriside Steam’dir. Steam platformunda bulunan ve mutlaka oynamanız gereken 5 adet oyunu sizler için derledik.

PUBG

PUBG yani PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu, oynayabileceğiniz en iyi hayatta kalma oyunlarından birisidir. 100 kişi, oyun haritasının üstünden geçen bir uçakta bulunuyorsunuz ve herkes istediği bir noktada uçaktan atlayış yaparak haritada istediği bir noktaya iniş gerçekleştiriyor. Oyunun başında hiçbir silah veya koruyucu ekipmana sahip değilsiniz, haritada rastgele olarak bulunan silah ve koruyucu ekipmanlardan ihtiyacınız olanları oyun süresince topluyorsunuz ve bu süreçte başka oyuncular tarafından vurulmamaya dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız olan ekipmanı kuşandıktan sonra hem diğer oyuncularla çatışırken hayatta kalmaya hem de belirli periyotlarla daralan oyun alanın içinde bulunarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Eğer oyunun sonunda hayatta kalabilen son oyuncu veya son takım siz olursanız oyunun kazananı siz oluyorsunuz. Bireysel ve takım halinde mücadele modları bulunan PUBG oyunu hem bireysel olarak hem de arkadaşlarınız ile eğlenceli vakit geçirmeniz için ideal oyunlardan birisi.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive, en iyi çevrim içi birinci şahıs nişan oyunlarından birisidir. Aynı zamanda Steam üzerinde anlık online oyuncu sayısına göre en çok oynanan oyunlar listesinde genellikle birinci sırada bulunmaktadır. Terörist ve anti terörist takımlarının birbiriyle mücadele ettiği oyun, bildiğiniz klasik Counter Strike prensibine ve oynanışına sahiptir. Oyuna eklenmiş olan birçok farklı ve yeni oyun modları sayesinde klasik Counter Strike oyununa göre çok daha zevkli bir oyun haline getirilmiştir. Counter Strike: Global Offensive oyunu artık Steam üzerinden ücretsiz olarak edinile bilmektedir.

Rocket League

Araba konseptli oyunları sever misiniz? Peki ya futbol ile aranız nasıl? Eğer ki bu iki soruya cevabınız evet ise Rocket League oyunu tam size göre, çünkü bu oyunda roket destekli arabalar ile futbol oynuyorsunuz. Birçok mücadele modunun bulunduğu oyunda her oyuncu maç esnasında bir arabayı kullanıyor ve amaç maç süresi içinde rakip takımın kalesine en çok golü atmak. Kazandığınız öğeler ile araçlarınızı istediğiniz gibi modifiye edip kişiselleştirme imkânınız, oyunun bir başka güzel yanı.

DOTA 2

DOTA 2 oyunu, MOBA yani çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası türündeki en popüler oyunlardan biridir. DOTA 2 oyunu, iki takım halinde oynanır ve takımlarda beşer kişi bulunur. İki takımın karşılıklı mücadele ettiği bu oyunda amaç karşı tarafın kadim ana üssünü yok etmektir. Bu süreçte oyun alanında rakip takım ile çarpışmak ve kendi ana üssünüzü korumak durumundasınız. DOTA 2 oyununu Steam üzerinden ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2

Oynadığınız oyunlarda araba, tır gibi araçları sürmeyi seviyorsanız Euro Truck Simulator 2 oyunu tam size göre. Oyundaki amacınız, aldığınız yüklerin kullandığınız tırlar ile belirtilen yere teslimatını sağlamak. Bu süreçte uzun yollarda tır süreceksiniz, benzininiz azaldığında benzin istasyonlarına girip para ödeyerek deponuzu dolduracaksınız ve teslimatınızı gerçekleştirince para kazanacaksınız. Kazandığınız paralar ile zamanla şirketinizi büyütecek ve şirketinizi geliştirecek yatırımlar yapacaksınız. Eğer biraz olsun direksiyon sallayıp kafanızı dağıtmak isterseniz size tavsiyemiz kesinlikle Euro Truck Simulator 2 oyunu. Oyunun en güzel yanı ise büyük bir depolama alanı gerektirmemesi ve buna rağmen grafikleri açısından oyuncuları memnun edebiliyor olması.

Yorum Yap

Yorum Yap