İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Hata Çözümleri
 3. System Service Exception Hatası
Trendlerdeki Yazı

System Service Exception Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/System-Service-Exception-Hatasi-scaled.jpg

Bilgisayarlarımız hem iş hayatında hem de günlük hayatımızda kullandığımız cihazlardır.  Bilgisayar sayesinde pek çok iş yükünden kurtulmak mümkün olmaktadır. Ancak bazen bilgisayarlarda kullanıcılara çeşitli sorunlar çıkartmaktadır. System service exception hatası bilgisayarlarda sık görülen sorunlar arasında yer almaktadır. Bu hata ile karşı karşıya kalan kullanıcıların cihazları birdenbire kapanır ve yeniden başladığında ekran mavi olarak uyarı verir. Bu hata ile birlikte bilgisayar kitlenerek işlem yapmamaktadır. Bu yüzden pek çok kullanıcı ortaya çıkan bu sorundan rahatsızlık duymaktadır. Mavi ekran sorunları kullanıcı hatalarından kaynaklanacağı gibi Windows kaynaklıda olabilmektedir.  Hatayı meydana gelen pek çok sorun bulunmaktadır.

System Service Exception Hatasının Nedenleri

Bilgisayarınızda oluşan mavi ekran hatasında bilgisayarın eski ya da yeni olması fark etmemektedir. Çünkü bu sorunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Özellikle kullanıcı hataları System service exception sorunlarına sebep olabilmektedir. System service exception hatası nedir birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Mavi ekran bilgisayar sisteminde bilgisayara daha fazla oluşan hataların bilgisayara daha fazla zarar vermemesi adlına ortaya çıkan uyarı ekranıdır. Bu ekranın çıkması bilgisayarın kendini kilitlemesi anlamına gelir. Bu sorunun sistemsel ve kullanıcı odaklı birçok nedeni vardır.

 • Driver kullanımının yanlış yapılması
 • Windows kökenli sorunlar
 • Disklerin arızalanması
 • Ana kart sorunları
 • Bilgisayar belleğindeki problemler
 • Ekran kartının arızalanması
 •  Yazılım sorunları
 • Hız aşırtma yapılması
 • Bilgisayarın güç dengesi
 • Bilgisayarın aşırı sıcaklığa maruz kalması

System Service Exception Hatası Nasıl Düzelir

Elbette ki System service exception hatasına sebep olan sorunu keşfetmek çözüm yolunun da bulunmasında etkili olacaktır. System service exception hatası çözümü için birçok alternatif yol mevcuttur. Ancak bilgisayarın mavi ekranla kilitlenmemesi için öncelikle orijinal Windows kullanmak son derece önemlidir. Bununla birlikte bilgisayar güncellemelerine özen gösterin. Özellikle sürücülerin güncel kullanımı önemli detaylar arasındadır.  Bilgisayarınızı gereksiz sıcaklıktan uzak tutun. Güç kaynağının kontrol edilmesi için bilgisayara ait parçaları takıp çıkartmakta oldukça etkili olacaktır.

Bilgisayar sisteminde hız aşırtmak her zaman doğru olmayabilir. Bu yüzden böyle bir değişim yaptıysanız ayarlarınızı eski haline getirmeniz bilgisayar açısından oldukça sağlıklı olacaktır. BIOS adı verilen bellek güncellemeleri de mavi ekran sorununu çözümleyen etkenlerdendir. Bilgisayar disklerinde oluşabilecek arızalara karşı mutlaka disk kontrolünü sağlayın.  Eğer tüm bunlara rağmen bilgisayarınızda System service exception sorunu devam ediyorsa son çare bilgisayarınıza format atmak olacaktır. Bu sadece bilgisayarınız ilk günkü gibi verimli hale gelebilmektedir. Ancak yükleme esnasında bilgisayar içeriklerinin de mutlaka yedeklenmesi gerekir. Aksi halde tüm verileriniz silinecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap