İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Valorant Bilinmeyen Bir Hatayla Karşılaştık Hatası
Trendlerdeki Yazı

Valorant Bilinmeyen Bir Hatayla Karşılaştık Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/07/valorant.jpg

Oyunlar bizlere keyif veren şeyler olsa da aniden gelişen hatalarıyla can sıkıcı olabiliyor. Bir oyun severin en son isteyeceği şeylerden birisi, oyunun en güzel anlarında saçma bir hatayla karşılaşıp keyfinin noktalanmasıdır. Riot Games şirketinin bir oyunu olan Valorant, online bir oyun olması sebebiyle sunucularında hata oranı yüksek olan oyunlardan birisidir. Valorant bilinmeyen bir hatayla karşılaştık hatası nedeniyle oyuncularına anlık bir öfke patlaması yaşatmaktadır. Rekabetçi bir oyun olması dolayısıyla yaşanılabilecek bu tür hatalar, oyuncuların oyun zevkini geriye çekmektedir. Türkiye başta olmak üzere, dünyada birçok online oyuncusu bulunan Valorant, oyuncuların göz bebeği olmaya devam etmektedir.

Bilinmeyen Bir Hatayla Karşılaştık Hatasının Nedeni

Eğer oyuna giriş yapmaya çalışırken veya oyunu oynamaya devam ederken, Valorant bilinmeyen bir hatayla karşılaştık yazısını ekranınızda görüyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. Milyonlarca kullanıcısı olması nedeni ile oyunun anlık olarak sunucularında bir hata meydana gelmiş olma ihtimali yüksektir. Sadece Türkiye sunucularına özel bir giriş yapamama veya bağlantı sorunları da ihtimaller arasındadır. Bu tür etkenler Riot Games şirketi tarafından ivedilikle halledilmeye çalışılır, ayrıca oyunculardan özür dilenerek bildirim yapılmaktadır. Genellikle bu tür sorunlar kısa süreli olmaktadır. Ancak devamlı bu tür sorunlar yaşıyorsanız, mevcut donanımınız veya ağ bağlantınız sebebiyle de sıkıntı çekiyor olabilirsiniz. Valorant, çok yüksek sistem gereksinimi istemeyen bir oyun olmasına rağmen, bazı bilgisayarları zorlayabilmekte ve bu durum birtakım hatalar meydana getirebilmektedir.

Bilinmeyen Bir Hatayla Karşılaştık Hatasının Çözümü

Valorant bilinmeyen bir hatayla karşılaştık hatası çözümü çeşitli alternatif yöntemlerle sağlanabilmektedir. Öncelikle yaşamış olduğunuz sorunu, Riot Games resmi sitesinden destek talebi bölümüne bildirmenizi ve yardım istemenizi tavsiye ediyoruz. Bazı virüs programları oyunların içerisindeki zararsız uzantı ve dosyaları tehdit olarak algılayabilmektedir. Bu nedenle kullanmış olduğunuz virüs programını geçici bir süre dahilinde devre dışı bırakmak sorununuzu çözebilir. Oyunu yüklerken eksik bir yükleme yapmış olma ihtimaline karşın, yüklemiş olduğunuz Valorant oyununu bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra tekrar yükleyerek çözüm üretmiş olursunuz. Ya da hiç bu çözüm seçeneğine başvurmadan sadece Riot Vanguard programını kaldırıp, oyunun otomatik olarak tekrar yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunun geçip geçmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap