İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Among Us Ne kadar para kazandı?
Trendlerdeki Yazı
aboooo

Among Us Ne kadar para kazandı?

6f0c6-16038096656909-800

Among Us, dünyanın her yerinde milyonlarca oyuncuya ulaştı. Ama ücretsiz bir oyun için, bunun ne kadarı gelire dönüştü? Oyuncular merak ettiği, Among Us ne kadar para kazandı, Among Us ne kadar indirildi, Among Us ne kadar kişi oynuyor sorularını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Oyun ilk çıktığı iki yıl sonra büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı ve büyük bir başarıya imza attı. Oyun çoğu oyuncu için ücretsizdir, ve oyunu Steam üzerinden satın almak isteyen oyuncular çok cüzzi bir rakam ödeyerek satın alabilirler. Peki oyun geliştiricileri Innersloth ne kadar para kazandılar.

Milyonlarca kullanıcı, milyonlarca dolar mı demek?

PocketGamer, Eylül ayı ortalarında yaptığı açıklamada Among Us bir ay önce yaklaşık 3,8 milyon dolar gelir elde etmişti. Elde edilen rapora göre indirmelerin %70’inden fazlasının bu tarihten önceki haftalık dönemden geldiği belirtiliyor.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta ise, 3,8 milyon dolar gelirin tamamı Innersloth‘a ulaşmadığı. Oyunun pazarlandığı her platform, Google Play Store, Steam ve İOS App Store, her bir platform satışlardaki % 30 kesinti yaparak bu rakamı 2,66 milyon dolara indirdi, ve bu para oyunu geliştiren 3 geliştirici arasında paylaşıldı. Bu rakam böyle bir oyun için hiçte kötü sayılmaz.

Yorum Yap

Yorum Yap