İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. En iyi online oyunlar 2020
Trendlerdeki Yazı

En iyi online oyunlar 2020

ss_5c635fdf263d8d0dc0c2ca4924468622bcbf83ee.1920x1080

Oyun dünyasında gün geçtikçe birçok yeni oyun piyasaya sürülüyor, kimi oyun oyuncular tarafından çok sevilirken kimi oyun ise umduğu ilgiyi bulamıyor.

Covid 19 pandemi süreci online oyunlara ilgiyi bir hayli arttırdı. İnsanlar bu süreçte evlerinde online oyun oynayarak bu süreci atlatmaya vakit geçirmeye çalıştılar. Bu yazımızda 2020 yılının en iyi online oyunlar hangileri bir göz atalım.

Bu yazımızda en çok tercih edilen oyunlar hangileri ve tavsiye ettiğimiz oyunları bu başlık altında belirteceğiz.

En iyi online oyunlar2020

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Call of Duty
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • Fortnite
  • Grand Theft Auto
  • Minecraft

Counter-Strike: Global Offensive

Bilinen kısa adıyla CS: GO, çıktığı ilk günden beri en çok oynanan online çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunlarının en başında gelir. Oyun Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirmiştir. Oyun en çok oynanan oyunların en başında gelmeye devam ederek popülerliğini korumaya devam ediyor.

Call of Duty

Call of Duty, seri olarak çok sevilen ve birinci şahıs online oynanan aksiyon türü nişancı oyunudur. Dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyun grafik ve konu olarak çok iyi bir online oyundur. İlk serisi 29 Ekim 2003 yılında çıkmıştır. Son serisi Call of Duty: Mobile 1 Ekim2019 yılında piyasaya sürülmüştür.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Bilinen adıyla PUBG, takım olarak oynanan bilen FPS oyun kategorisinde yer alan popüler bir keskin nişancı türü oyundur. Dünya genelinde oldukça büyük bir hayran ve oyuncu kitlesiyle çıkış yapan bir oyun olarak tarihe geçmiştir. Oyun başlangıcı bir uçakta toplanan toplam 100 kişi ve 4’erli takımlara ayrılmış oyuncuların belirli haritalara atlayarak hayatta kalmaya dayalı bir online oyundur.

Fortnite

Fortnite, yeni çıkmış bir oyun olmasına rağmen hayran kitlesini oluşturmaya başlamış durumda. Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017 yılında piyasaya sürülmüş online oynanan bir nişancı türü oyundur. Oyun 4 kişiye kadar eşli oynanan görev yapma oyunları arasındadır.

Grand Theft Auto

Kısa adıyla GTA, çıkardığı seriler ile çok sevilerek oynan bir video oyun serisi olmayı başarmıştır. David Jones ve Mike Dailly, Dan ve Sam Houser kardeşler tarafından yaratılmış video oyun serilerinden.

Minecraft

Popüler oyunlardan bir tanesi olan Minecraft, ve Markus Persson tarafından 2009 yılında kısa sürede tasarlanan bu oyun resmi olarak piyasaya 2011 yılında çıkmıştır. Çıktığı ilk günden beri hızla dünyada oynanmaya başlanmış bir bilgisayar oyunudur. Oyundaki amacınız bloklarla kendinize bir dünya yaratıyor veya inşa ediyorsunuz. Oyunu bir günde sadece 18 milyon kişi PC yada Mac oynuyor,bu rakama playstation, ios ve android cihazlarda eklenince sayı oldukça artıyor. Buda oyunun be kadar popüler bir oyun olduğunu gözler önüne seriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap