İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme
Trendlerdeki Yazı

İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme

images

15 Ocak itibariyle toplu ulaşımlarda HES kodu zorunlu hale geliyor. İstanbul kart HES kodu eşleştirme işlemini yapmayan kullanıcılar 15 Ocaktan sonra kartlarını kullanamayacaklar. Bu yazımızda İstanbul kart hes kodu eşleştirme nasıl yapılır, ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz.

Covid-19 salgını dünyada milyonlarca insanı etkiledi ve ülkelerin bazı önlemler almasına neden oldu. Türkiye’de salgına karşı bazı önlemler alınması kararlaştırıldı. Sağlık bakanlığımızın aldığı kararla birlikte toplu ulaşımda HES kodu kontrolü zorunlu hale getirildi. Bu kararla birlikte şehir içi ulaşımın daha güvenli hale getirilmesi hedeflenmekte ve salgının yayılımını azaltmak. Böylelikle temaslı kişilerin şehir içi toplu ulaşım kullanımı engellenecek ve takibi yapılacak.

İstanbul kart hes kodu eşleştirme

Öncelikle İstanbul kart hes kodu eşleştirme yapmak için HES kodu almanız gereklidir. Bunun için Google Play Store’dan HES uygulamasını indirerek hes kodu oluşturabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için TIKLAYIN.

İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Nasıl Yapılır?

İstanbul kart hes kodu nasıl eşleştirilir? Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek çok kısa sürede işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • HES kodunuz yok ise uygulamayı indirin.
  • Daha sonra HES kodunuzu oluşturunuz.
  • İstanbul Kart adresine tıklayarak gerekli alanları eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
  • Bilgilerinizi girdikten sonra kaydet butonuna tıklayıp işleminizin onaylandığını kontrol ediniz.
Yorum Yap

Yorum Yap