İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Msvcr100.dll Hatası Çözümü
Trendlerdeki Yazı

Msvcr100.dll Hatası Çözümü

fd2cb1bf2cae63ec347b3caf1426cb57

İnternet çağının hızla ilerlemesi ile bilgisayar üzerinden birçok kullanıcı oyun veya program indirme işlemleri yapmaktadır. İndirme işlemleri sırasında ise birçoğunda sıkıntı olmazken bazı oyun ve dosyalarda sıkıntı çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu sıkıntı ile de program indirme işlemi tamamlandıktan sonra açılmamakta veya program hata vermektedir. Bilgisayarın verdiği uyarılardan biri ise msvcr100.dll hatası olarak geçmektedir. Bu sorunu gidermek ve indirilen programlara doğru bir şekilde girebilmek içi ise birçok çözüm yolu bulunmaktadır.

İşletim sisteminde bulunan bir dosya uzantısıdır. Açılımı ise Dynamic Link Library olarak geçmektedir. Bu uzantıda olan Dll soya uzantıları genellikle kullanıcılara birçok hata vermektedir. Bu yüzden de bilgisayar da sık sık msvcr100.dll hatası ortaya çıkabilmektedir. Bilgisayarlar bu hatayı verdiklerinde ise genellikle hata dosyanın bozulmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu can sıkıcı msvcr100.dll hatası çözümü ise oldukça basit bir işlem olmaktadır. 

Hata ibaresi verildikten sonra yapılabilecek bir işlem dosyanın onarılması veya değiştirilmesi gerekmektedir. Böylelikle sorun ortadan kalkmaktadır. Bu sorunun ortaya çıkmasındaki sebep ise dll dosyaları indirilirken yanlış bir şekilde yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı da işletme sistemleri 32 BİT olan indirme sırasındaki dll dosyasının 32 indirildiğinden emin olmamız gerekmektedir. Aynı şekilde 64 BİT olarak indirilen dll dosyasının da 64 BİT olarak indirildiğinden emin olarak bu işlemi gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Böylelikle daha sonrasında herhangi bir hata ile karşı karşıya kalınması engellenmektedir.

Msvcr100.dll Hatası Çözümü

Bilgisayar ile işlem yapan birçok kişinin karşısına sıklıkla çıkan msvcr100.dll hatası ortadan kaldırmak ise kolaydır. Bu işlem için ise ilk adım işletim sisteminin 64 BİT mi yoksa 32 BİT mi olup olmadığını ayırt etmek olmaktadır. Daha sonrasında hata alınan dll dosyasının Winrar uygulaması ile sıkıştırılmış durumdan çıkarılması ve işlem tamamlandıktan sonra dosyanın açılması gerekmektedir. Açılan klasör içindeki dll dosyası kopyalandıktan sonra ise işletim sisteminin boyutuna göre belirlenen yerlere yüklenmesi gerekmektedir. 

32 BİT bir işletim sistemine sahip olan bir kullanıcı dll dosyasında çıkan hatayı çözebilmek için dll uzantılı olan dosyasını C belleğinde bulunan C:\Windows\System32adlı klasörüne yükleme işlemini yapması gerekmektedir. Saha sonrasında ise sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlaması gerekmektedir. 64 BİT bir işletim sistemine sahip olan bir kullanıcı ise C:\Windows\SysWOW64 adlı dosyaya yükleme işlemini tamamladıktan sonra ise aynı dosyayı bununla birlikte de 32 BİT dosyası olan C:\Windows\System32 adlı bellekte bulunan bu klasöre de yüklemesi gerekmektedir. Yükleme tamamlandıktan sonra ise dosyanın var olduğuna dair bir uyarı ortaya çıkmaktadır. Uyarıdan sonra ise bilgisayarda bulunan dll dosyasının değiştirilmesi istenerek yükleme işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap