İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. Netflix’teki En İyi Gangster Filmleri 5 Öneri!
Trendlerdeki Yazı

Netflix’teki En İyi Gangster Filmleri 5 Öneri!

Netflix'teki En İyi Gangster Filmleri 5 Öneri! keyifli seyirler

41921

Covid 19 virüs salğını yüzünden evlerimize tıkılı kaldığımız, evde çokça zaman geçirdiğimiz bu günlerde büyük suçlar, çok sayıda silah ve cinayet,bol küfürlü birfilm izlemek ister misiniz? Cevabınız evet ise size Netflix‘teki en iyi 5 ganster filmleri listesini hazırladık.

Netflix’teki en iyi gangster filmleri:

  1. Sıkı Dostlar
  2. İrlandalı
  3. Kanunsuzlar
  4. Günah Şehri
  5. Azap Yolu

1. Sıkı Dostlar (GoodFellas)

1990 yılında çekilen, Martin Scorsese’nin yönettiği, Nicholas Pileggi’nin Wiseguy adlı kitabından uyarlanmıştır, Henry Hill adında bir gangsterin gerçek hikâyesini anlatan filmdir. Filmin oyuncuları Ray Liotta (Henry Hill), Robert De Niro (Jimmy Conway), Joe Pesci (Tommy DeVito), Lorraine Bracco (Hill’in karısı) ve Paul Sorvino (Paulie Cicero)’dur. Film 6 farklı dalda Oscar’a aday gösterilmiş, en iyi yardımcı aktör dalında Joe Pesci ödül almıştır. Ayrıca BAFTA Ödüllerinde iyi film ödülünü almıştır.

2. İrlandalı (The IRISHMAN)

Goodfellas’tan yaklaşık 20 yıl sonra, Scorsese ve De Niro 2019 Netflix orijinal filmi için tekrar bir araya geldi. Üç saatten uzun sürdü, ama yine de izlenebilir. II. Dünya Savaşı’nda hizmet veren ve daha sonra kamyon şoförü olan Frank Sheeran’ın (De Niro) gerçek hayat hikayesine dayanıyor. Sonunda, mafya için bir hitman oldu ve Teamsters Union’ın son başkanı Jimmy Hoffa ile ilgilendi.

Bu film ilk kez yayınlandığında, II. Neyse ki, hikayeyi gölgeleyen görsel efektler hakkında endişelenmenize gerek yok. İrlandalı hala bir mafya tetikçisinin hayatını anlatıyor.

3. Kanunsuzlar ( Lawless)

Lawless farklı bir gangster filmi. Büyük şehirde değil, 1930’larda Virgina kırsalında gerçekleşir. O günlerde ve yerlerde, suç için büyük para kazanıcı olan bootlegging idi. Bu hikaye, Virigina ormanlarında moonshine çalıştıran ve yasadan bir adım önde olmaya çalışan Bondurant kardeşlerin (burada Tom Hardy, Shia LaBeouf ve Jason Clarke tarafından oynanan) gerçek hikayesini anlatıyor. Gary Oldman’ı da arayın, başka bir gangster, Floyd Banner oynuyor.

4. Günah Şehri (Sin City)

Frank Miller tarafından yazılan ve çizilen suç çizgi romanlarına dayanan bu 2005 uyarlaması, Sin City’nin suçlarla dolu dünyasında yaşayan birkaç insanın hikayelerini anlatıyor. Bunlar arasında cinayet için çerçevelenen bir hitman, bir mafya savaşına yakalanan özel bir dedektif ve bir çocuk katilini durdurmaya çalışan bir polis memuru bulunmaktadır. Miller ve Robert Rodriguez’in birlikte yazıp yönettiği film, orijinal çizgi romanların neredeyse siyah-beyaz resimlerini canlı aksiyonda çoğaltmaya çalışıyor. Kısmen başarılı, kısmen Bruce Willis, Jessica Alba, Benicio del Toro, Clive Owen ve daha fazlasını içeren yıldız oyunculardan oluşan bir oyuncu sayesinde. Netflix’teki daha eşsiz gangster filmlerinden biri.

5. Azap yolu (Road To Perdıtıon)

Netflix’teki bu 2002 gangster filmi, Tom Hanks’ı, mafya uygulayıcısı Michael Sullivan olarak nadir görülen kötü bir adam rolünde oynuyor. Illinois’de, rahmetli Paul Newman tarafından canlandırılan İrlandalı mafya başkanının çalışmasını yapar. Ancak, James Bond öncesi bir Daniel Bond tarafından canlandırılan Newman’ın oğlu Sullivan’ı kıskanıyor ve onu öldürülmek üzere kuruyor. Bunun yerine Sullivan kendi oğluyla kaçar ve intikamını almaya çalışır. Yönetmen Sam Mendes daha sonra Bond filmleri Skyfall ve Spectre’de Craig ile tekrar çalışacaktı.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.