İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Valorant Bakım Çalışması
Trendlerdeki Yazı

Valorant Bakım Çalışması

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/10/valorant.jpg

2009’dan beri  League of Legends ile  Riot Games’in  önemli FPS projelerden biri olan Valorant,  dünyanın dört bir yanından aynı sunucu üzerinde bulunan oyuncularla  oynanan  çok oyunculu  (birinci şahıs) türünde bir silah oyundur. Valorant ilk başlarda ücretsiz  taktiksel nişancı  PC oyunuydu. Son zamanlarda kapalı beta testiyle 100 milyon kadar oyuncunun rağbet gösterdiği  oyunların başında yer olan valorant oyunu, gamer oyuncuları tarafından zevkle oynan  bir savaş oyunu haline geldi .

Valorant Bakım Çalışması Nedir ?

Oyun içerisinde birçok tarzda karakter ve çeşitli  grafikler  bulunmaktadır. Farklı yeteneklere  sahip karakterlerin bir tanesini seçilerek oyuna başlanabiliyor. Oyuna yeni başlayan oyuncular öncellikle Brimstone ,  Jett, Phoenix, Sage, Sova adındaki  5 ajandan bir tanesi seçiliyor. Bunların dışında 9 kilitli karakter var, her bir karakter 55 TL ödeyerek ya da karakter görevleri tamamlandıktan sonra açılıyor. 2 Haziran günü oyuna  gelen yeni ajan Ruh Emici adında Reyna karakteridir.

Sınıfının  benzersiz sunucu kalitesinde olan Valorant,5 oyuncuyla kurulan bir takım ile birlikte rakip  takıma karşı mücadele ediliyor. Oyunun amacı 24 turda rakip oyuncuları etkisiz hale getirmek.  Ücretsiz bir şekilde PlayVALORANT.com web sayfasından  VALORANT hesabı kurup oyun bilgisayarları üzerinden oynanabiliyor.

Oyunun Çeşitli donanımlarında çalışması için girilen bakım ve onarım sebebiyle kısa bir süre oyuna ara verildi.FPS oyunları arasında büyük bir ilgi ile oynan Online oyunlarından olan Valorant 29.04.2020 tarihinde  Türkiye saatleri gece 23.00  gösterince  erişime kapandı. Habersiz bir şekilde bakıma alınması Kapalı Beta  sürecinde olan oyunlar için sıradan bir durumdur. Ancak Valorant oyuncularını endişelendiren bir hal  aldı.

29.04.2020 tarihinde gerçekleşen bakım onarımdan sonra oyunun bazı ara yüzünde düzenlemeler oldu .Omen ve Sega karakterleri bakım ile birlikte dış görünüşlerinde bazı değişiklikler yapıldı .Bunun dışında ajanlar arasındaki denge, oyundaki hatalar  ve oynayış şekillerinde bazı önemli  değişiklik yapıldı.

 Ayrıca Riot Games’in tarafında özel  bir  HİLE TESPİT SİSTEMİ geliştirildi. Optimasyon esnasında dahil edilen bu sistem  sayesinde hile yapan oyuncu   saptanabiliyor. Sürekli optimize  edilen hile   tespit sistemlerini karşı Riot Games şirketi tarafından geliştiren Vanguard hile tespit sistemleri kullanılıyor. Bunun dışında zayıf bağlantılar yüzünden gecikme yaşanmasını önlemek adına  tüm oyuncu hareketleri 128 FPS’ye kadar düşürüldü.

Yorum Yap

Yorum Yap