İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. WebView hatası çözüm yolları
Trendlerdeki Yazı

WebView hatası çözüm yolları

android_logo_new

Son günlerde Android kullanıcılarının çok sık gördüğü WebView nedir? WebView hatası çözüm yolları nelerdir? Bu yazımızda sizlere WebView hakkında bildiklerimizi anlatıyoruz.

Cihazınızdaki uygulamaların kendiliğinden kapanmasının ana nedenlerinden bir tanesi Android’de önemli bir yeri olan WebView bileşenidir, bazı durumlarda sistem çökmelerine neden olur. Güncel tutmanızı sizlere önerebiliriz ancak bazen bu güncellemelerde sorunlara neden olabiliyor.

WebView nedir?

WebView, Web görünümü demektir. WebView, Uygulamaların, harici bir tarayıcıda açmamıza gerek kalmadan web içeriğini görüntülemesine izin veren bir uygulamadır. Örnek verecek olursak Facebook’a girdiğinizde, Google Chrome’u açmanıza gerek kalmadan uygulamada bir bağlantıya gidebilirsiniz.

“Android WebView, Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesini sağlayan bir sistem bileşenidir. Bu bileşen, cihazınıza önceden yüklenmiştir ve en son güvenlik güncellemelerini ve diğer hata düzeltmelerini aldığınızdan emin olmak için güncel tutulmalıdır. “

Google.

Android Sistem Web Görünümü temelde tarayıcı ve uygulamalar arasında bir bağlantıdır. Burada oluşabilecek sorun Chrome sürümü, WebView sürümü arasındaki farklılıklar nedeniyle sorunlara neden olabiliyor. Bu bazı telefonlarda sorunlara bazılarında ise sorun çıkarmıyor. WebView ile ilgili bir sorun olması onu kullanan bütün uygulamaların hata vermesine neden olur. Böyle bir durumda WebView güncellemelerini kaldırmanız önerilir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Android ayarlarına gidin ve uygulamalarda arayın.
  • Menü düğmesindeki sistem göster‘e tıklayın.
  • Android Sistem Web Görünümü’nü bulun.
  • Güncellemeleri kapat’ı seçin.

Bu işlem sorunun çözümü için basit ve geçici bir işlemdir. İşler normale döndükten sonra WebView Görünümünü tekrardan güncelleyebilirsiniz. Hataları önlemek için hem işletim sistemini hem de uygulamaları güncel tutmanızı tavsiye ediyoruz. Karşılaştınız tu tür hataları bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz. Tüm ekibimizle sizlere destek vermekten mutluluk duyacağız. Diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap